6.11.24 r. w hali miejskiej OSiR w Stargardzie odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Piłce Ręcznej Chłopców. Reprezentanci naszej szkoły, po zaciętych pojedynkach, wywalczyli ostatecznie II miejsce. Serdecznie gratulujemy! Reprezentacja ZSBT: 1. Foszmanowicz Mikołaj 3TB, 2. Wiczkowski Mateusz 3TB, 3. Pułaski Mateusz 5TB, 4. Dawid Daniel 1TA, 5. Haziak Marcel 2TD, 6. Maciejewski Gracjan 3dw, 7. Kubiak-Sadocha Jonatan 5TA, 8. Lorenc Jakub 5TA, 9. Zagrobelski Jacek 5TA, 10. Weideman Adam 4TA, 11. Kaspruk Sebastian 2a
CO W SZKOLE?
Nasi chłopcy na II miejscu w Mistrzostwach Powiatu w Piłce Ręcznej
Warsztaty dotyczące uzależnienia od Internetu
5.11.24 r. młodzież z naszej szkoły wzięła udział w warsztatach dotyczących uzależnienia od Internetu. Zajęcia poprowadził psychoterapeuta pan Tomasz Drabik.
Halloween
31.10.24 r. obchodziliśmy Halloween. Pomysłów na przebrania było wiele. Można było skorzystać z usług utalentowanych makijażystek.
Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej o Puchar Dyrektora ZSBT
29.10.24 r. odbyły się półfinały i finały oraz mecz o III i IV miejsce w Mistrzostwach Szkoły w Piłce Nożnej o Puchar Dyrektora ZSBT w Stargardzie. Mecze odbywały się jednocześnie na dwóch boiskach.
Klasyfikacja końcowa:
I miejsce 4ATZ
II miejsce 2a
III miejsce 1BTZ
IV miejsce 1a
V miejsce 2DTZ
VI miejsce 3BTZ
VII miejsce 2CTZ
Najlepsi strzelcy bramek:
1. Kubera Piotr kl. 4 ATZ - 11 Bramek
2. Wiczkowski Mateusz kl. 3 BTZ - 10 bramek
3. Pasierbiewicz Jakub kl. 2a - 9 bramek
Najlepszym strzelcem (11 bramek) i zawodnikiem Mistrzostw został Piotr Kubera z klasy 4ATZ.
Puchary i dyplomy dla wszystkich uczestników oraz dla najlepszego zawodnika turnieju wręczyła Pani Dyrektor Magdalena Wojtaszak-Kasza.
"Kulej. Dwie strony medalu" - seans filmowy w SCK
25.10.24 r. młodzież z naszej szkoły wybrała się do SCK na film "Kulej. Dwie strony medalu" w reż. Xawerego Żuławskiego. Jerzy Kulej na ringu spędził 15 lat, z czego 13 w reprezentacji kraju, stoczył 348 pojedynków bokserskich i ani razu nie leżał na deskach. Jest jedynym polskim bokserem, który zdobył złote medale olimpijskie na dwóch kolejnych igrzyskach.W związku z 100. rocznicą zdobycia pierwszego medalu olimpijskiego dla Polski, w uznaniu zasług i wyjątkowego znaczenia występów naszych sportowców na igrzyskach, rok 2024 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Polskich Olimpijczyków.
Nasi chłopcy najlepsi w powiecie w tenisie stołowym
Nasi chłopcy najlepsi w powiecie w tenisie stołowym! Tym samym zakwalifikowali się do 1/4 finału Wojewódzkich Mistrzostw Szkół Ponadpodstawowych w Tenisa Stołowego.
Reprezentacja ZSBT:
Lis Filip
Narolski Szymon
Misztela Dominik
Dziewczęta uplasowały się na VI miejscu. Skład dziewczyn:
Gmachowska Patrycja
Marczewska Wiktoria
Gwoździk Hanna
Opiekunami drużyn byli:
Aleksandra Górska i Piotr Żukowski
Sleeveface z książką
Sleeveface z książką przygotowała klasa 2aw. Fotografowała Kamila Widła. Sleeveface to fotografia osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała lub wkomponowanie okładki książki w otoczenie. Październik jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych. Zapraszamy do naszej biblioteki!
Spotkanie z Polskim Olimpijczykiem Konradem Wasielewskim
23.10.24 r. mieliśmy ogromny zaszczyt gościć Polskiego Olimpijczyka pana Konrada Wasielewskiego. Konrad Wasielewski to wielokrotny mistrz Polski w wioślarstwie, a także m.in. czterokrotny mistrz świata w czwórce podwójnej i mistrz Europy w tej konkurencji. Dwukrotnie startował w letnich igrzyskach olimpijskich. W Pekinie w 2008 osada w składzie Michał Jeliński, Marek Kolbowicz, Adam Korol i Konrad Wasielewski wywalczyła złoty medal. Polskiemu Olimpijczykowi towarzyszył pan Stanisław Kopeć - prezes Zachodniopomorskiej Rady Olimpijskiej, polski polityk, nauczyciel, poseł na Sejm II, III i IV kadencji. Młodzież wysłuchała opowieści o życiu Olimpijczyka, o ogromnej pracy, którą musi włożyć, aby osiągnąć sukces. Konrad Wasielewski podkreślał, że każdy z nas na każdym etapie życia tylko dzięki wysiłkowi może uzyskać coś wartościowego. Oczywiście i dla sportowca, i dla ucznia niezbędny jest także odpoczynek. Młodzież chętnie zadawała panu Konradowi pytania, a na koniec spotkania można było otrzymać autograf i zapozować do wspólnego zdjęcia.
IN-TECH Rusztowania w ZSBT
21.10.24 r. młodzież z naszej szkoły wzięła udział w zajęciach z panem Pawłem Paszkiewiczem Dyrektorem Generalnym firmy IN-TECH Rusztowania PL. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką pracy montera rusztowań, usłyszeli o projektach przemysłowych, które w Polsce i za granicą obsługuje IN-TECH Rusztowania.
Szkolne Mistrzostwa w Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora ZSBT
17.10.24 r. odbyły się Szkolne Mistrzostwa w Tenisa Stołowego o Puchar Dyrektora ZSBT wśród chłopców i dziewcząt. Zwyciężyli Filip Lis z 3a i Patrycja Gmachowska z 2ATZ. Gratulujemy!
Po wyrównanej walce najlepsi wśród chłopców okazali się:
I miejsce Lis Filip z klasy 3a
II miejsce Narolski Szymon z klasy 3dw
III miejsce Misztela Dominik z klasy 2DTZ
IV miejsce Geolasiński Błażej z klasy 1aw
V miejsce Wojciechowski Oliwier z klasy 2aw
VI miejsce Maciejewski Gracjan z klasy 3dw
VII miejsce Gołaszewski Dominik z klasy 1bw
VIII miejsce Bujny Michał z klasy 1a
IX miejsce Zyguś Konrad z klasy 4BTZ
Wśród dziewcząt klasyfikacja zakończyła się następująco:
I miejsce Gmachowska Patrycja z klasy 2ATZ
II miejsce Marczewska Wiktoria z klasy 1aw
III miejsce Gwoździk Hanna z klasy 2ATZ
IV miejsce Matuła Nikola z klasy 5ATZ
V miejsce Szkuat Wiktoria z klasy 1aw
Najlepsze 3 osoby wśród chłopców i dziewcząt będą reprezentowały naszą szkołę w Powiatowych Mistrzostwach Szkół Ponadpodstawowych. Życzymy dalszych sukcesów!
