• OWiUB

• "Budowanie to bardzo piękna i ważna umiejętność,

zarówno w sensie dosłownym, jak i przenośnym.

Oby jak najwięcej ludzi potrafiło budować,

i własne życie, i własny dom, i Polskę.”

(z telegramu z podziękowaniami i wyrazami uznania dla organizatorów i finalistów jubileuszowego XX Młodzieżowego Turnieju „Złota Kielnia” przekazanymi w dniu 22 maja 1991 r. przez dr Annę Radziwiłł Wiceministra Edukacji Narodowej)

Powołana w 1987 roku Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Budowlanych stanowi kontynuację organizowanego od 1982 roku w średnich szkołach budowlanych Turnieju Wiedzy i Umiejętności Budowlanych i jest olimpiadą tematyczną związaną z dziedziną wiedzy budowlanej.

• 2023/2024 XXXVII edycja OWiUB

2 marca 2024 r. Zespół Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie był organizatorem i gospodarzem XXXVII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych na etapie okręgowym. ZSBT gościł u siebie 30 uczniów ze wszystkich szkół budowlanych w okręgu. Były to: Zespół Szkół nr 7 z Koszalina, Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu z Gorzowa Wielkopolskiego, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Wałcza, Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Chojny, Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego ze Szczecina, Zespół Szkół Technicznych ze Szczecinka oraz Zespół Szkół Budowlano-Technicznych ze Stargardu. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Nikola Matuła, Nikola Wojewoda, Jakub Pielichowski, Łucja Baryłka, Małgorzata Malko, Julia Wilmańska i Mateusz Śniadecki. Opiekunem młodzieży był pan Zbigniew Kanarek.

Historia OWiUB

Finał XXXVI OWIUB

W dniach 19-21 kwietnia 2023 roku w Warszawie odbyły się zawody centralne XXXVI OWIUB . Nasz okrąg reprezentowali: Pawłowski Jan z Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu w Gorzowie Wielkopolskim, Dankiewicz Nikola oraz Celebudzki Krzysztof z Zespołu Szkół Budowlnych im. Kzimierza Wielkiego w Szczecinie. Pawłowski Jan zdbobył tytuł finalisty zawodów centralnych. Serdczenie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

2022/2023 XXXVI edycja OWiUB

4 marca 2023 r. Zespół Szkół Budowlano-Technicznych był organizatorem i gospodarzem XXXVI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych na etapie okręgowym. ZSBT gościł u siebie 25 uczniów z 6 szkół budowlanych. Były to: Zespół Szkół nr 7 z Koszalina, Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu z Gorzowa Wielkopolskiego, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Wałcza, Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Chojny, Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego ze Szczecina oraz Zespół Szkół Budowlano-Technicznych ze Stargardu. Organizatorem OWiUB jest Politechnika Warszawska. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Zuzanna Pawlak, Laura Stec, Anna Czubińska, Kinga Pełka, Nikola Matuła, Mateusz Holewa. Opiekunem młodzieży była pani Magdalena Wojtaszak-Kasza.

Laura Stec w finale 35 OWiUB !

Laura Stec z klasy 3CTZ zakwalifikowała się do finału XXXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych i tym reprezentowała naszą szkołę podczas zawodów centralnych, które odbyły się w dniach 7-9.04.2022 w Opolu. Gratulujemy sukcesu!!!

2021/2022 XXXV edycja OWiUB

5 marca 2022 r. Zespół Szkół Budowlano-Technicznych w Stargardzie był organizatorem i gospodarzem XXXV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych na etapie okręgowym. ZSBT gościł u siebie 26 uczniów z 6 szkół budowlanych. Były to: Zespół Szkół nr 7 z Koszalina, Centrum Edukacji Zawodowej i Biznesu z Gorzowa Wielkopolskiego, Powiatowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Wałcza, Zespół Szkół Ponadpodstawowych z Chojny, Zespół Szkół Budowlanych im. Kazimierza Wielkiego ze Szczecina oraz Zespół Szkół Budowlano-Technicznych ze Stargardu. Organizatorem OWiUB jest Politechnika Warszawska. Zespół Szkół Budowlano-Technicznych reprezentowali uczniowie: Zuzanna Pawlak, Laura Stec, Anna Czubińska, Szymon Tkacz, Kinga Pełka, Nikola Matuła, Mateusz Holewa, Dawid Pędziwiatr. Opiekunem młodzieży była pani Magdalena Wojtaszak-Kasza.

• 35 OWiUB

• Zespół Szkół Budowlano-Technicznych